Pályázatírás és projekt-menedzsment

Szakértő oktatónk: Farkasné Szakály Klára, projektmenedzser, 20 éves oktatói és gyakorlati tapasztalat

PÁLYÁZATÍRÁS KÉPZÉS

A képzés óraszáma: 30 óra: 9 óra elmélet, 21 óra gyakorlat
A képzés elvégzéséről szóló igazolás: Tanúsítvány

A képzés célja:
A képzés résztvevőinek jellemzően munkaköri feladata az európai uniós pályázatírás és a munkájukhoz szükségesek a pályázatírással kapcsolatos ismeretek. A képzés célja az e munkakörökhöz szükséges jelenleg hiányzó kompetenciák elsajátítása, gyakorlatorientált ismeretek nyújtása.

A képzésbe való jelentkezés feltételei:
Minimum középfokú végzettség (felsőfokú előny)
Számítógép felhasználói ismeretek

A képzés tartalma:
A Strukturális Alapok céljai, működési rendszere és irányelvei.
Információk a 2023-2027 között tervezett fejlesztésekről, pályázati programokról.
A 2023-2027 között tervezett európai uniós pályázati programok alapvető dokumentumai.
Hazai operatív programok, akciótervek, pályázati kiírások.
A forráskeresés módszerei.
A pályázatokhoz kapcsolódó tájékoztatási és nyilvánossági követelmények.
A projekttervezés módszere, a jó projekt jellemzői, a tervezéshez szükséges logikai lépések. A helyzetelemzés, a fenntarthatóság elemzés, és a kockázat elemzés gyakorlati jelentősége.
Az uniós projektek pénzügyi szabályai, azok alkalmazása a projektek pénzügyi tervének összeállításánál.
A pályázati kiírások felépítése, a pályázati dokumentáció összeállításának, kitöltésének folyamata és az elbírálás lépései, valamint a döntéshozatali struktúra.
A támogatásból megvalósuló projektekhez kapcsolódó, alapvető közbeszerzési szabályok.

PROJEKTMENEDZSMENT KÉPZÉS

A képzés óraszáma: 30 óra: 9 óra elmélet, 21 óra gyakorlat
A képzés elvégzéséről szóló igazolás: Tanúsítvány

A képzés célja:
A képzés résztvevőinek jellemzően munkaköri feladata a projektek menedzselése. A képzés célja az e munkakörökhöz szükséges jelenleg hiányzó kompetenciák elsajátítása, gyakorlatorientált ismeretek nyújtása.

A képzésbe való jelentkezés feltételei:
Minimum középfokú végzettség (felsőfokú előny)
Számítógép felhasználói ismeretek

A képzés tartalma:
Az uniós projektek megvalósításában közreműködő, a menedzsmenttel kapcsolatos elvárások, a projektmenedzsment feladatai, felépítése.
A pályázók, illetve a kedvezményezettek dokumentálási kötelezettségei.
A Támogatási Szerződés/Támogatói Okirat szerepe, felépítése. A Közreműködő Szervezetek/ Irányító Hatóságok főbb eljárásai, követelményei, határidői.
A megvalósítás során kötelező Beszámolók és Kifizetési kérelmek elkészítésének módja, felépítése, az elektronikus kitöltő programok.
A projektek monitoringja, a helyszíni vizsgálatok, valamint a szabálytalansági eljárások folyamata.
Az uniós projektekben, a menedzsmenttel kapcsolatos elvárások, a projektmenedzsment feladatai, felépítése.