Iránytű a sikeres cégvezetéshez

A képzés óraszáma: 58 óra: 44 óra elmélet, 14 óra gyakorlat

A képzés elvégzéséről szóló igazolás: Tanúsítvány

A képzés során megszerezhető kompetenciák:
ismerni fogja a foglalkoztatással kapcsolatos munkajogi szabályokat
képes lesz cége ügyviteli rendszerének kialakítására
képes lesz cége adózási struktúrájának ellenőrzésére
figyelemmel tudja kísérni cégének számviteli könyvelési gyakorlatát
megismerkedik a cégalapítás lényeges kérdéseivel
tisztában lesz cége legfontosabb kontrolling-mutatószámaival
tisztában lesz az ügyvezető felelősségének szabályaival

A tananyagegységek:

CÉGALAPÍTÁSI ALAPOK - 5 tanóra
A tananyag elsajátítása során megismerkedik a különböző cégformákkal és képessé válik a számára legelőnyösebb forma kiválasztására.

ÜGYVITELI RENDSZER KIALAKÍTÁSA - 7 tanóra
A tananyagegység elvégzése által a résztvevő képessé válik saját vállalkozásában egy hatékony ügyviteli rendszer létrehozására. Kialakul benne egyfajta rendszerszemlélet, melyet hatékonyan tud a vállalkozásában kamatoztatni.

FOGLALKOZTATÁS - 9 tanóra
A tananyagegység elvégzésével olyan munkaügyi alapismeretekre tesz szert, mely által képes lesz munkavállalóinak a törvényes foglalkoztatására.

ADÓZÁS - 14 tanóra
A tananyagegység elvégzésével a résztvevő képes lesz a cégében az adózási tevékenység irányítására, és ezen belül a cég adózási struktúrájának kialakítására.

SZÁMVITEL - 8 tanóra
A tananyagegység elvégzésével a résztvevő a vállalkozás számviteli, könyvelési tevékenységének irányításához szerez ismereteket.

KONTROLLING - 8 tanóra
A tananyagegység elvégzésével a résztvevő olyan ismeretekre tesz szert, mellyel képessé válik vállalkozása hatékony működésének figyelemmel kísérésére.

KINTLEVŐSÉG KEZELÉS, BANKI FINANSZÍROZÁS - 7 tanóra
A tananyagegység elvégzése során a résztvevő megismeri azokat az eljárásokat, módszereket, amelyek segítik likviditásának fenntartását.