Gyakorlati informatikai ismeretek

Cégeknek szervezett számítógépes tanfolyamainkra jellemző:
Egységes képzési tematika és módszertan
Szervezettség és pontos adminisztráció
Magas szakmai színvonal
Több évtizedes tapasztalattal rendelkező oktatók

A képzés teljes óraszáma: 144 óra: 8x12 óra és 3x16 óra
A képzés helyszíne: a képző székhelye
A képzés elvégzéséről szóló igazolás: Tanúsítvány

A képzés során megszerezhető kompetenciák:
Szövegszerkesztési ismeretek
Operációs-rendszer használata
Prezentációkészítési ismeretek
Táblázatkezelési ismeretek
Elektronikus levelezés és böngészési ismeretek a világhálón, vagy a helyi hálózaton
Adatbázis-kezelési ismeretek
Webhely készítési ismeretek
Képszerkesztési ismeretek
Információ- és kommunikáció technológiai alapismeretek

PIK Senior kötelező és választható elemei

GÉPKEZELÉSI, SZÖVEGSZERKESZTÉSI ALAPISMERETEK - 12 tanóra
Első lépés a tanulni vágyók számára a teljesen kezdő szintről induló tanfolyamunk, amely a szövegszerkesztő programon keresztül tanítja meg a számítógép kezelését.

OPERÁCIÓS RENDSZEREK - 12 tanóra
Dokumentumok kezelése, rendszerezése, mappák létrehozása, vírusellenőrzés, tömörítés, minden ami a biztonságos számítógép használathoz szükséges.

ELEKTRONIKUS LEVELEZÉS ÉS BÖNGÉSZÉS A VILÁGHÁLÓN VAGY A HELYI HÁLÓZATON - 12 TANÓRA
Böngészés és keresés az Interneten, elektronikus levelezés, webmail, biztonsági kérdések.

PIK kötelező kötelező és választható elemei

SZÖVEGSZERKESZTÉS - 12 tanóra
Dokumentumok létrehozása, szerkesztése, a számítógép szövegszerkesztő funkcióinak hatékony alkalmazása

PREZENTÁCIÓ - 12 tanóra
Komplett bemutató készítése, felhasználva rajzelemeket, szöveget, táblázatot, grafikont, szervezeti diagramot, folyamatábrát.

TÁBLÁZATKEZELÉS - 12 tanóra
Táblázatok készítése és formázása, képletek és függvények használata, diagramok, listák kezelése.

ELEKTRONIKUS LEVELEZÉS ÉS BÖNGÉSZÉS A VILÁGHÁLÓN VAGY A HELYI HÁLÓZATON - 12  tanóra

PIK Professional kötelező és választható elemei

SZÖVEGSZERKESZTÉS - 12 tanóra

PREZENTÁCIÓ - 12 tanóra

TÁBLÁZATKEZELÉS - 12 tanóra

ELEKTRONIKUS LEVELEZÉS ÉS BÖNGÉSZÉS A VILÁGHÁLÓN, VAGY A HELYI HÁLÓZATON - 12 tanóra

SZÖVEGSZERKESZTÉS  PROFESSIONAL - 12 tanóra

TÁBLÁZATKEZELÉS PROFESSIONAL - 12 tanóra

ADATBÁZIS KEZELÉS - 16 tanóra
Adatbázis-tervezés lépései, táblakapcsolatok, egyszerű és akciós lekérdezések, adatbázis felületének kialakítása, űrlapok és jelentések készítése.

WEBHELY KÉSZÍTÉS - 16 tanóra
Weblapkészítés alapfogalmai, egyszerű HTML kód írása, web-szerkesztő program használata, táblázatok, űrlapok, keretek létrehozása, formázás, képek kezelése, weboldal feltöltése a világhálóra, biztonsági és jogi kérdések ismerete.

KÉPSZERKESZTÉS - 16 tanóra
Digitális képszerkesztés alapfogalmai, képszerkesztő program használata, képek letöltése, mentése és szerkesztése, szövegformázás, rajzolási és festő eszközök, valamint a szűrők használata, kész kép előkészítése nyomtatásra.