Nyelvi versenyek és követelmények

Örömmel tölt el bennünket, hogy évek óta (2002) házigazdái lehetünk az általános iskolások 1-5 korcsoportjai (4-8 osztályosok) számára szervezett, a gyerekek, szüleik és tanáraik körében is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Oxford angol illetve német megyei nyelvi versenyeknek. 2011 óta már a középiskolák 9-10 (majd 2016- tól 11.) osztályos diákjai is összemérhetik tudásukat a komoly kihívásnak számító MEGYÉK közti angol versenyen, melyen Győr-Moson Sopron megye mellett Komárom-Esztergom-, Veszprém -, Fejér - és Vas megye iskolái képviseltetik magukat. Ezek a versenyek nemcsak kihívást jelentenek a diákok számára, hanem a rendszeresen részt vevők egy fajta rutint szereznek a későbbi nyelvvizsgához. A versenyeket minden év februárjában hirdetjük meg, két fordulósak, írásbeli és szóbeli részből állnak. Az írásbeli versenyt a jelentkezők a saját iskolájukban írják meg. Szóbeli versenyre az írásbeli vizsgán jól teljesítő tanulók mehetnek. A szóbeli verseny helyszíne az Oxford Nyelviskola.