Nyelvvizsga - telc

A telc nyelvvizsga rendszerben a nyelvi kompetencia mérésének és értékelésének fő szempontja, hogy a kommunikáció sikeres-e vagy sem. A telc filozófiája: azt értékeljük mit tud a vizsgázó, nem pedig azt, hogy mit nem tud. A telc vizsgák alapvetően a kommunikációs cél megvalósulásának mértékét és annak sikerességét mérik.

Instrukciók anyanyelven?

A telc vizsga minden feladatot a célnyelven fogalmaz meg. Egyszerűen és érthetően.

Szótárhasználat?

Sokéves tapasztalatunk, hogy a szótárhasználat a vizsgázónak hamis biztonságot jelenthet, segíthet, de akadályozhat is, a vizsgázó túl sok időt tölt el a szótározással, és végül olyan feladatokra sem jut ideje, amelyeket pedig könnyedén megoldott volna. Tehát szótárhasználat nincs.

Hallás utáni értés: a szöveg többszöri meghallgatása?

Sok vizsgázó az első meghallgatás után rögzített helyes válaszokat a második meghallgatás után rosszra javítja. A telc vizsgán egyszer, jól artikulált, a célcsoportnak megfelelő témákat feldolgozó szövegeket hallgat meg a vizsgázó.

A vizsgázók biztosak lehetnek abban, hogy a telc minősítés garantálja a használható nyelvtudást és a nemzetközi elismertséget.

Szóbeli vizsgák

A szóbeli vizsgák párban zajlanak, ami nagyban csökkenti a vizsgákon egyébként természetes lámpalázat, feszültséget.

További információk Vizsgajelentkezés