Nyelvvizsga - EuroExam

Mindkét vizsgarendszerben alap (B1), közép (B2), és felső (C1) szintre lehet jelentkezni. A szintek az Európa Tanács követelményeinek éppúgy megfelelnek, mint a magyar akkreditációs rendszernek.

Egynyelvű vagy kétnyelvű nyelvvizsgát tegyek?

Az Euroexam általános angol és német nyelvvizsga, illetve az EuroPro angol üzleti és szaknyelvi vizsga mind egynyelvű, mind kétnyelvű változatban is letehető. Az egynyelvű változat mindenben megegyezik a kétnyelvű vizsgával, de a Mediation/Közvetítés rész hiányzik belőle. Mindkét vizsgaváltozat államilag elismert így a felvételihez és a diplomához egyformán megfelelnek.

JELENTKEZÉS 2020. 08.01-TŐL ONLINE történik !

Külön szóbeli és írásbeli vizsgák

Az Euroexam nyelvvizsgák és az EuroPro üzleti és szaknyelvi vizsgák letehetőek komplex, vagy külön írásbeli illetve szóbeli vizsgaként.

A vizsgázók valamennyi vizsgarésznél használhatnak nyomtatott szótárt, egy vagy kétnyelvűt, vagy akár mindkettőt.

A 2013-tól az önálló Nyelvhelyesség és szókincs vizsgarész megszűnt, szerepét a produktív vizsgarészek értékelésén belül a nyelvi struktúrák, valamint a megfelelő szókincs ismeretének és alkalmazási képességének megerősített értékelése vette át.

A többi vizsgarész feladatsorai változatlanok, csakúgy, mint a vizsga követelményszintje. Az egyetlen értékelésbeli változás az Íráskészséget mérő vizsgarészt érinti: miközben a Writing/Schreiben feladatok maguk szintén változatlanok maradtak, az értékelési szempontokban a nyelvhelyesség és a szókincs alkalmazásának képessége a korábbinál valamivel nagyobb hangsúlyt kap.

A szóbeli vizsgákról hangfelvételt kell készíteni. Ezt kormányrendelet szabályozza.

További információk Vizsgajelentkezés